بازی Generals: ZeroHour گرچه یک بازی استراتژیک قدیمی است ولی هنوز هم طرفداران زیادی دارد و از همین رو در اکثر گیم نت ها این بازی وجود دارد.
در این پست ترفندهای مختلفی برای هر ارتش معرفی خواهم کرد تا بتوانید با هر تیمی که هستید براحتی بازی کنید و برنده باشید.

این ارتش بسیار قدرتمند و نقطه ی قوت آن اول دفاع آن و دوم هواپیماهای آن است. ویژگی مهم هواپیماهای آمریکا و بخصوص Air Force این است که تا زمانیکه مهمات حمل میکنند منفجر نمیشوند. پس اگر حریف لایه ای قطور از بیس های دفاعی درست کرده بود و کلی تانک و سرباز هم در مسیر داشت، هیچ نگران نباشید. براحتی هواپیمای شما از روی آنها بدون مشکلی عبور میکند. فقط در دو صورت هواپیما منفجر میشود. یا اینکه هواپیما مهمات خود را تخلیه کند و یا اینکه اشتباها در مسیر اقدام به گردش کنید. یعنی اگر بر روی بیس حریف قبل از تخلیه مهمات هواپیما را به مسیر دیگری ببرید تیرها به آن اثر خواهد کرد.
با این روش USA و Air Force معمولا پیروز است.
اما ترفند دوم USA در ارتش Laser است. تانکهای Laser آمریکا قدرتی خارق العاده دارند. کافیست در ابتدای بازی تقریبا 10 تانک Laser بسازید و اگر حریف USA است و ترس از این دارید که هلیکوپتر داشته باشد 5 عدد هم تانک Laser از نوع ضد هوایی بسازید. حالا همه را انتخاب کنید و برای همه Upgrade هواپیما که موشک میزند را بخرید.
حمله کنید، قطعا پیروز میشوید. فقط باید دائما تانکها در انتخاب شما باشد و تا اینکه Upgrade دوباره فعال شد بخرید. زیرا حریف نباید هواپیماهای بالای تانکها را بزند. قدرتمندی این تانکها همین هواپیماهای کوچک است. به این ترتیب تمام بیس های دفاعی دشمن و سربازها مشغول زدن این هواپیماهای کوچک میشوند و شما در این فرصت آنها را نابود میکنید.
در این حالت 10 تانک Laser میتواند براحتی 10 ماموت چین را بزند و یا از دیوار دفاعی عبور کند. شخصا با این روش براحتی بیش از 150 تانک GLA را زدم و در نهایت بیس بسیار بزرگ حریف جمع شد. البته ارتش من حدود 30 تانک لیزر و 20 تانک لیزی هوایی بود. تنها راه مقابله با این روش برای GLA این است که ماشین باگی (همان ماشینهای کوچک و سریع) بسازید. البته اگر حریف تانک لیزر هوایی نساخته باشد زیرا آنها میتوانند تیرهای باگی را خنثی کنند. راه مقابله دوم دست خود آمریکاست و بیس های دفاعیی که جای چهار سرباز دارند میتوانند ضربه سختی به این حملات بزنند. البته هواپیما هم جای خود دارد.
روش بعدی حمله با نیروهای خودی است. در این روش ارتش چین باید داشته باشید و با زن هکر خود یکی از تراکتورهای دشمن را تصاحب کنید. حالا مطمئنا دشمن تراکتور را قبل از اینکه به بیس خودتان ببرید منفجر میکند. اما کافیست به محض گرفتن تراکتور بر روی آن کلیک کرده و سریعا دستور دهید در بیس شما یک Command Center بسازد. قطعا این مرکز فرماندهی ساخته نمیشود چون قبل از اینکه تراکتور بخواهد کاری کند منفجر شده و حریف آن را زده. اما پایه ها و چهارچوب Command Center که هنوز ساخته نشده در بیس موجود است. فقط کافیست با یکی از تراکتورها خودتان Command Center نیمه ساخته را تکمیل کنید. خواهید دید که با وجود اینکه Command Center توسط تراکتور های شما ساخته شد ولی Command Center حریف است که اکنون قابل بهره برداری میباشد.
روش دیگری در ارتش Air Force برای سرکوب کردن سریع دشمن به درد میخورد. اول بازی سریعا یک برق بسازید. در همین حین با تراکتور دیگر یک سرباز خانه بسازید و در همین حین یک بیس پول بسازید. حالا سه هلیکوپتر پول جمع کن از نوع مخصوص Air Force بسازید. و سپس تند تند سرباز از نوع موشک انداز بسازید و در این هلیکوپترها آنها را وارد کنید. با همین سه هلیکوپتر حمله کنید. قطعا برنده هستید.
و اما China Infantry میتواند با تعداد کمی سرباز در اول بازی حریف را نابود کند. کافیست همان اول سه سرباز خانه بسازید و سریع انواع سرباز ایجاد کنید. حمله کنید تا قبل از اینکه حریف به فکر دفاعی ساختن بیفتد شما آن را جمع کنید.
روش دیگر مربوط به GLA Stealth است. وقتی بازی شروع شد یک کارگر به بیس حریف بفرستید و سریعا یک تونل درست کنید. سربازهای جلوی تونل را هم سریع به تونل بفرستید تا دیده نشوند. حالا در بیس خودتان هم یک تونل بزنید و اول سربازهای موجود در تونل را در بیس خودتان تخلیه کنید. سپس سریع چند باگی و چند هوایی زن وارد تونل کنید تا پیروز شوید.
ترفند دیگری برای جلوگیری از حمله در China Nuke وجود دارد. اگر مسعت حمله ی دشمن بالاست کافی است شما تعدادی تانک بمب افکن (که هنگام شلیک جک میزنند) ایجاد کنید و بر روی زمینهای اطراف بیس خودتان Ctrl را نگاه دارید و شلیک کنید. به این وسیله تمام زمینهای اطراف شما پر از مواد رادیو اکتیو میشود و دشمن از راه زمینی نمی تواند براحتی از روی آنها عبور کند.
ترفند عالی برای USA برای بازیهایی که به درازا کشیده اند این است که تعدا زیادی جیپ Hummer ایجاد کنید. Upgrade مخصوص تانک ساز را بخرید. آپگرید های Strategy را هم بخرید.
حالا در تمام این تانکها یک Sniper قرار دهید و بقیه ضرفیت را پر از سرباز موشک انداز کنید. به این وسیله به راحتی حریف را جمع خواهید کرد.
یک ترفند جالب در GLA Demolition وجود دارد که کمتر کسی از آن خبر دارد و با آن میتوانید در حد Strategy حریف را در یک ثانیه نابود کنید.
میدانید که سربازهای این ارتش پس از مرگ منفجر میشوند. همچنین این ارتش یک Upgrade هم دارد که وقتی ان را انتخاب کنید ناگهان تعدادی سرباز ظاهر میشوند. کافیست این سربازها را بر روی بیس مورد نظر ظاهر کنید. یعنی اگر تانک ساز حریف میخواهید منفجر شود این سربازها را بر روی تانک ساز ظاهر کنید. (نه در کنار آن، درست روی آن) به این ترتیب سربازها میمیرند و منفجر میشوند. بیس هم با آنها منفجر میشود.

ارتش آمریکا AirForce میتواند یونیت های هوایی خود را مخفی کند به این صورت که هلیکوپترها و هواپیماهای این ارتش میتوانند هر کجای نقشه باشند بدون اینکه شما آنها را ببینید. حتی در بیس خودتان.

بهترین راه برای مقابله با آنها این است که برای تانکهای خود در میانه ی راه و یا در بیس خودتان به صورت پراکنده آپگرید Spy Drop یا هواپیمای جاسوسی بخرید. اینطوری این ترفند دشمن خنثی میشود.
امیدوارم این نکات برای شما مفید بوده باشد.